• Slide podstránka

Bolest kloubů při změně počasí

bourka 532 355Asi každý už slyšel větu, bude pršet, bolí mě klouby. A skutečně tomu tak může být, nejde přitom přímo o změnu počasí, ale související změnu atmosferického tlaku. Pokles tlaku změní tlak na tkáně a pak se může projevit bolest. To, že je někdo na tyto změny citlivý je dáno tím, že má chronické onemocnění kloubů, které se za běžných podmínek neprojevuje, ale objeví se právě při poklesu tlaku.

Více ...

Jaký význam má tejpování

tejpovani 632Tejpování je fyzioterapeutická metoda, která má svůj význam v léčbě, ale i v prevenci před velkou zátěží. Je to jednoduchá metoda, která využívá tejpovací pásku na postiženém místě. V případě, že je tejpování využito k léčbě, tak snižuje bolest, stabilizuje kloub, ale také svaly a šlachy, tím přispívá k lepšímu hojení, ale může přispět i ke zmenšení otoku.

Více ...

Magnetoterapie

ruka 532

Magnetoterapie je fyzikální léčba, která se využívá velmi často při problémech pohybového ústrojí, tedy nohou, rukou, ale lze ji využít i při problémech páteře. Magnetoterapie pomáhá s prokrvením tkání a podporuje regeneraci tkání, tvorbu nových buněk. Zvýšením prokrvení dochází k okysličení tkání, detoxikaci, odstraňuje se tím zvýšené napětí svalů. Pozitivně proto působí proti bolesti, pomáhá odstranit otoky a má pozitivní vliv i na artrózu kloubů. Dále pomáhá k ústupu existujícího zánětu.

Více ...

Bolest lýtka

lytko 532

Bolest lýtka, podobně jakákoliv jiná bolest může mít mít řadu příčin. Nejdramatičtější je přetržený lýtkový sval, což se stane jako důsledek přetížení při intenzivním sportu, ale i tanci, které vede následně k úrazu. V tomto případě je však bolest tak intenzivní, že nepomůže klidový režim a pacient je nucen vyhledat ihned lékařskou pomoc, protože natržený sval nelze prakticky vůbec zatěžovat.

Více ...

Bolesti kolene při poškození menisků

meniskus 532Menisky jsou chrupavčité struktury umístěné uvnitř kolenního kloubu. Jsou velmi pružné, ale pevné, mají v koleni velmi důležitou funkci. Odpovídají na tlumení nárazů, chrání kloubní chrupavku před opotřebením.

Více ...

Bolest nártu

bolest nartu 532Bolest nártu je poměrně častá, je nepříjemná a může mít řadu příčin. Může se jednat o důsledek úrazu, například naražení, jako třeba u kontaktních sportů nebo po pádu. Ale může být příčinou přetížení při běhu nebo delší chůzi.

Více ...

V zimě nás více trápí bolest kolena, ale co s tím?

zima bolest kolen 533

Zima je období, kdy nás více trápí bolesti kolen a obecně dalších kloubů. Souvisí to s nízkými teplotami, změnou atmosférického tlaku a ztuhlostí kloubů, které jsou v zimě bohužel normální. Tak se bohužel stává, že celá řada skrytých problémů, o kterých v teplém počasí ani nevíme se projeví s příchodem zimy. Stává se, že nejrůznější záněty, revmatoidní artritida, artróza kolene a nedoléčené úrazy se projeví s příchodem zimy právě bolestí. 

Více ...

Boule na kloubu palce

chodidla 500 333Boule nebo nejrůznější výrůstky na kloubu jsou poměrně časté. Většinou se jedná o hmatná zduření na noze nebo na ruce. Často mohou pacienty velmi zneklidnit, ale tyto projevy nebývají zhoubné, takže představují spíše estetický problém. V některým případech mohou způsobovat funkční problém, pokud se vyskytují na nohou a nebo způsobují bolest.

Více ...

Špatná bota je mučicí nástroj

Moje zdraví 8.7.2022 - článek Špatná bota je mučicí nástroj (MUDr. Marie Součková)Na správný výběr bot je třeba dbát nejen u dětí, ale po celý život. V opačném případě si můžeme vykoledovat řadu nepříjemných zdravotních obtíží. "Velká část české populace se obouvá špatně," říká odbornice na komplexní péči MUDr. Marie Součková, primářka Lékařského podiatrického centra v Praze.

Více ...

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (ortopediesouckova.com)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz (Ortopedie MUDr.Marie Součková).