• Slide podstránka

Boule na kloubu palce

chodidla 500 333Boule nebo nejrůznější výrůstky na kloubu jsou poměrně časté. Většinou se jedná o hmatná zduření na noze nebo na ruce. Často mohou pacienty velmi zneklidnit, ale tyto projevy nebývají zhoubné, takže představují spíše estetický problém. V některým případech mohou způsobovat funkční problém, pokud se vyskytují na nohou a nebo způsobují bolest.

Více ...

Špatná bota je mučicí nástroj

Moje zdraví 8.7.2022 - článek Špatná bota je mučicí nástroj (MUDr. Marie Součková)Na správný výběr bot je třeba dbát nejen u dětí, ale po celý život. V opačném případě si můžeme vykoledovat řadu nepříjemných zdravotních obtíží. "Velká část české populace se obouvá špatně," říká odbornice na komplexní péči MUDr. Marie Součková, primářka Lékařského podiatrického centra v Praze.

Více ...

Bolest nohou může mít řadu příčin …

physical therapy g5ace0c2d0 1920

Bolestmi nohou se zabývá obor, který se jmenuje podiatrie. Vyznačuje se komplexním přístupem k bolesti, protože u bolesti nohou může být příčina v jiném části pohybové soustavy než se bolest konkrétně projevuje. Z toho důvodu je laické odhalení příčiny bolesti nohou poměrně problematické. Přesto existuje řada tipů, které můžete zkusit a mohou pomoci nebo přinést alespoň úlevu.

Více ...

Rázová vlna je nástrojem řešení problémů pohybového aparátu

kloub 533x355Rázová vlna je založena na přenosu rázové vlny do postižené tkáně, zde pak dochází ke zmírnění bolesti, zvýšení prokrvení a urychlení tkáňového metabolismu. Dá se tedy použít u bolesti kloubů, omezení hybnosti kloubů, léčení Achillovy paty či při problémech s kolenem ...

Více ...

Bolest kolene

koleno 2 500Bolestí kolene jsme se tu již několikrát zabývali a je vhodné se k tomuto tématu zase vrátit, protože je to poměrně častý problém, který řešíme. Zanedbání může mít, v krajním případě, za následek až výměnu kolenního kloubu za umělou náhradu.

Více ...

Jak se vrátit do běžecké formy?

bezkyne 500Žijeme ve složité době, pandemie Covid zasáhla většinu oblastí života a výjimkou není ani běh. Zrušeno bylo mnoho závodů, problematické bylo i setkávání běžců, kteří spolu běhají. To vše ovlivnilo motivaci běhat, výkonnost a bohužel i tréninkové zvyklosti. 

Více ...

Mohou dobré boty a vložky pomoci při bolestech zad?

Mohou dobré boty a vložky pomoci při bolestech zad?Máte-li bolesti zad a zjištěnou dysfunkci nohy nebo kotníku, pak je možné bolesti zmírnit zlepšením funkce chodidla pomocí správné obuvi a vložky. Hledání správné obuvi hraje významnou roli v prevenci bolesti dolní části zad.

Více ...

Plochonoží - je nutno řešit v ranném věku

plochonoziPlochá noha je popisný termín, označující abnormální snížení podélné klenby anebo deformace vedoucí až k vymizení klenby nohy. Stále používáme dělení na vrozenou plochou nohu (rigidní = vrozený strmý talus, tarzální koalice + flexibilní pes planovalgus) a získanou z různých příčin ...

Více ...

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (ortopediesouckova.com)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz (Ortopedie MUDr.Marie Součková).