Jak si pomoci při bolesti menisku
Bolest menisku může být velmi nepříjemná a může výrazně ovlivnit vaši mobilitu. Zde je několik tipů, jak si můžete pomoci při bolesti menisku ...
Bolest menisku může být velmi nepříjemná a může výrazně ovlivnit vaši mobilitu. Zde je několik tipů, jak si můžete pomoci při bolesti menisku ...
Sedavá práce může mít významný vliv na pohybový aparát. Podívejme se na to, které faktory jsou rozhodující ...
Bolest paty může mít mnoho příčin, a záleží tedy na konkrétní příčině, jak ji nejlépe léčit. Nejčastější příčinou bolesti paty je plantární fasciitida, což je zánět plantární fascie, silného vazivového pásu na spodní straně nohy, který podpírá klenbu. Další běžné příčiny zahrnují Achillovu tendinitidu, zánět Achillovy šlachy za patou, a ostruhy na patě, což jsou malé výrůstky kosti na patě. Méně často může bolest paty signalizovat problémy jako jsou zlomeniny, bursitida (zánět burzy, malého polštářku plněného tekutinou), nebo artritida.
Zatížení pohybové soustavy po zimě může být větší než obvykle, zvlášť pokud během zimních měsíců došlo k menšímu množství fyzické aktivity. Zimní období často vede k sedavějšímu životnímu stylu, což může oslabit svaly a snížit flexibilitu, čímž zvyšuje riziko zranění. Přechod k aktivnějšímu jarnímu a letnímu režimu vyžaduje opatrnost, aby se předešlo zraněním.
Bolest kolena je poměrně častá. Je to dáno tím, že koleno je hodně zatíženo a zároveň je kolenní kloub náchylný na zranění. V mladším věku je příčinou většinou nějaký úraz při sportu. Ve vyšším věku jsou to ve většině případů degenerativní změny.
Asi každý, kdo se běhání pravidelně věnuje, tak občas slyší "ty si tím běháním zničíš klouby". Je to laický, ale stále ještě dost rozšířený názor lidí, kteří sami neběhají. Samozřejmě, neplatí, že se během klouby zničí, je to pro člověka "od přírody" přirozený pohyb. Ale, jak se obecně říká u všech sportovních aktivit, tak "všeho s mírou a s rozumem".
Bolest nad kolenem se může objevovat z různých příčin. Z anatomického hlediska se zde na příčině mohou podílet struktury kostní, svalové, šlachové, dále fascie, cévní, žilní, nervové tkáně a také se může jednat o příčiny v jiném místě pohybového ústrojí, které se do tohoto místa propagují.
Arthróza je velmi časté onemocnění, které postihuje nejrůznější klouby. Projevuje se zpravidla postupně, nejčastěji určitou ztuhlostí kloubů, které se musí rozhýbat, následně se může objevit i bolest, která se projevuje při zátěži jako je třeba sport nebo chůze po schodech.
Asi každý už slyšel větu, bude pršet, bolí mě klouby. A skutečně tomu tak může být, nejde přitom přímo o změnu počasí, ale související změnu atmosferického tlaku. Pokles tlaku změní tlak na tkáně a pak se může projevit bolest. To, že je někdo na tyto změny citlivý je dáno tím, že má chronické onemocnění kloubů, které se za běžných podmínek neprojevuje, ale objeví se právě při poklesu tlaku.
Tejpování je fyzioterapeutická metoda, která má svůj význam v léčbě, ale i v prevenci před velkou zátěží. Je to jednoduchá metoda, která využívá tejpovací pásku na postiženém místě. V případě, že je tejpování využito k léčbě, tak snižuje bolest, stabilizuje kloub, ale také svaly a šlachy, tím přispívá k lepšímu hojení, ale může přispět i ke zmenšení otoku.
Po
Út
St
Čt
Pá
8:00 - 14:30
8:00 - 17:30
7:00 - 14:30
8:00 - 12:30 13:30-18:00
7:00 - 12:00