• Slide podstránka

Zatížení pohybové soustavy po zimě

Aktivita po zimě 532Zatížení pohybové soustavy po zimě může být větší než obvykle, zvlášť pokud během zimních měsíců došlo k menšímu množství fyzické aktivity. Zimní období často vede k sedavějšímu životnímu stylu, což může oslabit svaly a snížit flexibilitu, čímž zvyšuje riziko zranění. Přechod k aktivnějšímu jarnímu a letnímu režimu vyžaduje opatrnost, aby se předešlo zraněním.

Více ...

Proč bolí koleno?

arthrocalman 2384254 532Bolest kolena je poměrně častá. Je to dáno tím, že koleno je hodně zatíženo a zároveň je kolenní kloub náchylný na zranění. V mladším věku je příčinou většinou nějaký úraz při sportu. Ve vyšším věku jsou to ve většině případů degenerativní změny.

Více ...

Je běhání zdravé pro klouby?

beh 532

Asi každý, kdo se běhání pravidelně věnuje, tak občas slyší "ty si tím běháním zničíš klouby". Je to laický, ale stále ještě dost rozšířený názor lidí, kteří sami neběhají. Samozřejmě, neplatí, že se během klouby zničí, je to pro člověka "od přírody" přirozený pohyb. Ale, jak se obecně říká u všech sportovních aktivit, tak "všeho s mírou a s rozumem". 

Více ...

Bolest nad kolenem

koleno 532 355Bolest nad kolenem se může objevovat z různých příčin. Z anatomického hlediska se zde na příčině mohou podílet struktury kostní, svalové, šlachové, dále fascie, cévní, žilní, nervové tkáně a také se může jednat o příčiny v jiném místě pohybového ústrojí, které se do tohoto místa propagují.

Více ...

Začínající arthróza

koleno kloubArthróza je velmi časté onemocnění, které postihuje nejrůznější klouby. Projevuje se zpravidla postupně, nejčastěji určitou ztuhlostí kloubů, které se musí rozhýbat, následně se může objevit i bolest, která se projevuje při zátěži jako je třeba sport nebo chůze po schodech.

Více ...

Bolest kloubů při změně počasí

bourka 532 355Asi každý už slyšel větu, bude pršet, bolí mě klouby. A skutečně tomu tak může být, nejde přitom přímo o změnu počasí, ale související změnu atmosferického tlaku. Pokles tlaku změní tlak na tkáně a pak se může projevit bolest. To, že je někdo na tyto změny citlivý je dáno tím, že má chronické onemocnění kloubů, které se za běžných podmínek neprojevuje, ale objeví se právě při poklesu tlaku.

Více ...

Jaký význam má tejpování

tejpovani 632Tejpování je fyzioterapeutická metoda, která má svůj význam v léčbě, ale i v prevenci před velkou zátěží. Je to jednoduchá metoda, která využívá tejpovací pásku na postiženém místě. V případě, že je tejpování využito k léčbě, tak snižuje bolest, stabilizuje kloub, ale také svaly a šlachy, tím přispívá k lepšímu hojení, ale může přispět i ke zmenšení otoku.

Více ...

Magnetoterapie

ruka 532

Magnetoterapie je fyzikální léčba, která se využívá velmi často při problémech pohybového ústrojí, tedy nohou, rukou, ale lze ji využít i při problémech páteře. Magnetoterapie pomáhá s prokrvením tkání a podporuje regeneraci tkání, tvorbu nových buněk. Zvýšením prokrvení dochází k okysličení tkání, detoxikaci, odstraňuje se tím zvýšené napětí svalů. Pozitivně proto působí proti bolesti, pomáhá odstranit otoky a má pozitivní vliv i na artrózu kloubů. Dále pomáhá k ústupu existujícího zánětu.

Více ...

Bolest lýtka

lytko 532

Bolest lýtka, podobně jakákoliv jiná bolest může mít mít řadu příčin. Nejdramatičtější je přetržený lýtkový sval, což se stane jako důsledek přetížení při intenzivním sportu, ale i tanci, které vede následně k úrazu. V tomto případě je však bolest tak intenzivní, že nepomůže klidový režim a pacient je nucen vyhledat ihned lékařskou pomoc, protože natržený sval nelze prakticky vůbec zatěžovat.

Více ...

Bolesti kolene při poškození menisků

meniskus 532Menisky jsou chrupavčité struktury umístěné uvnitř kolenního kloubu. Jsou velmi pružné, ale pevné, mají v koleni velmi důležitou funkci. Odpovídají na tlumení nárazů, chrání kloubní chrupavku před opotřebením.

Více ...

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (MUDr. Marie Součková)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

poukaz 2023 1500