• Slide podstránka

Bolest nohou u dětí

bolesti nohou deti 300Kdo měl nebo má dítě předškolního věku, tak se s tím nejspíše setkal. Dítě si stěžuje, že ho bolí nožičky, bolest přichází v cyklech a pak zase odezní. Může se stát, že bolest dítě i v noci probudí. Bolesti se totiž objevují především odpoledne, večer a nebo v noci.

Příčin může být více a pokud bolesti přetrvávají, tak je nezbytné vyhledat lékaře, ale velmi často se jedná jen o "růstové bolesti", způsobené skutečností, že kosti rostou v jiný okamžik, než svaly, které jsou okolo nich. U růstových bolestí bolí obě nožičky a většinou se objevují několik dní po sobě a pak odezní.

Vzhledem k tomu, že se jedná o přirozený proces a nikoliv nemoc, tak neexistuje nějaká účinná léčba. Lze končetinu namasírovat nebo zahřát nějakým polštářkem, a tím bolesti tišit.

Kdy zvýšit pozornost?

Pokud bolesti skutečně přetrvávají delší dobu a nebo jsou provázeny dalšími příznaky, jako například nemožnost zátěže, únava, otok, změna barvy kůže nebo zvýšená teplota. Může se se jednat i o úraz, který jsem ani my a ani dítě nezaznamenali, ale také o nedostatek horčíku, D vitamínu.

 

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz (Ortopedie MUDr.Marie Součková).