• Slide podstránka

Computer Kinesiology

V ordinaci využíváme metodu Computer Kinesiology pro léčbu zdravotních problémů pohybové soustavy.

V naši ordinaci můžete využít rovněž metodu Computer Kinesiology pro léčbu zdravotních problémů pohybové soustavy, ale také ke konzultaci Vašich dotazů. Kineziologie je nauka o pohybu lidského těla a Computer Kinesiology je počítačový systém pro záznam výsledků kineziologických testů s jejich vyhodnocením pomocí speciálního software s návrhem nejefektivnějšího postupu k jejich ošetření.

Jak vyšetření Computer Kinesiology probíhá?

Vyšetření Computer Kinesiology probíhá jako běžné vyšetření na rehabilitaci, tedy ve stoji, aby se projevily i skryté nerovnováhy. Podmínkou je, aby vyšetřovaná osoba dokázala alespoň 15 minut samostatně stát a komunikovat s terapeutem. Lékař vyšetřuje rozsahy pohybů, porovnává pohmatem svalový tonus a hledá citlivá místa ve svalech dle standardního postupu zobrazovaném v počítači.

Výsledky jednotlivých testů zadává do počítačového programu systému Computer Kinesiology. Bez ohledu na potíže, se kterými klient přichází, se vždy testuje celé tělo, aby bylo možno hodnotit vzájemné souvztažnosti v těle.

Po zpracování zadaných hodnot systém Computer Kinesiology zobrazí řadu informací především o aktuálních nerovnováhách napětí svalů a funkčních poruchách hybného systému včetně souvislostí s funkcí orgánů, kvalitou tkání i psychikou. To umožňuje usuzovat na možné příčiny zdravotních potíží klienta.

Výstupem testovací části není stanovení diagnózy, ale nalezení "kritických" míst těla, která jsou příčinou potíží klienta.

Systém Computer Kinesiology umožňuje navrhnout individuální postup ošetření "šitý na míru" zjištěným aktuálním nerovnováhám a funkčním poruchám. Podobně jako každý zámek má svůj klíč, každá nerovnováha má svůj optimální postup k dosažení rovnováhy.

Ošetření probíhá především pomocí různých rehabilitačních technik (masáže, vibrace, použití tepla, aplikace emulzí …) nebo cvičením individuálně navržené sestavy cviků.
Výsledky testovací části Computer Kinesiology ukáží, kromě pohybových příčin, také na další možné souvislosti pohybových potíží. Mnohé funkční poruchy lze vyřešit úpravou životního stylu, případně cíleně směřovat další klinické testy.

Zde jsou nejčastější dotazy, které konzultujeme:

  • Konkrétní zdravotní problémy
  • Výběr vhodné sestavy cviků
  • Konzultace ke sportu
  • Konzultace zdravotních problémů, kdy nebylo nahlíženo na tělo jako celek

 

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (MUDr. Marie Součková)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

poukaz 2023 1500