• Slide podstránka

Bolesti kyčlí

Bolesti kyčlí jsou poměrně častý problém, podobně jako bolesti kolen. Mnohdy mají i podobné příčiny.

Příznaky:

Příznaky se projevuji bolestí, která se může často projevovat i v jiných částech nohou, třeba v koleni nebo i v páteři. Častým příznakem je bolest po zátěži a nebo ztuhlost kloubu, která se projevuje hlavně ráno, než se kloub rozhýbe.

Příčiny:

Příčiny mohou být z důvodu přetížení v důsledku nadváhy, metabolických a jiných onemocnění, vlivem sportu, ale nejčastěji degenerace, čili počínající artróza kyčelního kloubu. Výjimkou nejsou ani vrozené vady kyčlí, které se projevují v pozdějším věku nebo také důsledek nějakého úrazu.

Léčba:

Základem léčby je bolest nepodceňovat a nečekat, než sama odejde. To může způsobit další zhoršení stavu, který může být mnohem závažnější, než pokud se problém podchytí v počátku. Cílem léčby je snížit zátěž kyčelního kloubu, což se může poměrně snadno docílit u sportovců, ale u obézních lidí, kteří nesportují to znamená nutnou redukci nadváhy. Z léčebných metod se používá tejpování, výživové preparáty, medikace, elektroléčba, léčebný tělocvik a někdy jsou nutné obstřiky ev. aplikace chondroprotektiv do kloubu. Pokud konzervativní léčba nepomáhá a nebo pokud je kloub nenávratně poškozen, tak je nutné řešit výměnu kloubu operativní cestou za kyčelní náhradu. Proto se vyplatí problémy kyčlí nepodceňovat a řešit je včas a zároveň se vyvarovat činnostem, které kyčelní kloub poškozují. Je dobré navštívit při prvotních příznacích lékaře specialistu ortopeda nebo podiatra, protože i správné obouvání a speciální vložka může proces bolestivost a přetížení zmírnit.

Kyčelní kloub u dětí:

Samostatnou kapitolou jsou kyčelní klouby u malých dětí, které se cíleně kontrolují v rámci preventivních prohlídek a které mají za cíl odhalit vrozené vady v době, kdy jsou snadno odstranitelné a jejich řešení je ještě možné.

 

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (MUDr. Marie Součková)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

poukaz 2023 1500