• Slide podstránka

Komplexní péče o nohy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum scelerisque rhoncus mi, a ultrices justo placerat id. Sed quis consectetur eros. Duis laoreet nisl eget neque ultrices placerat eget ut dolor. Nulla nisi eros, semper posuere mollis sed, egestas vitae nisl. Morbi eu rhoncus arcu. Duis eget purus quis diam dignissim consectetur nec posuere lectus. Nam justo velit, convallis nec sem id, tincidunt suscipit felis. Proin gravida, nulla bibendum hendrerit rhoncus, arcu dolor tristique metus, a interdum ligula nulla sit amet nunc.

Více ...

Pedikura

Potřebují Vaše nohy pedikúru?

Pedikůra (Ortopediesouckova.com)

Pro více informací a objednání volejte tel.:724 294 436

Ordinační hodiny

ORDINAČNÍ HODINY

po 7.30–13.30 14.00–16.00
út 8.00–12.00 12.30–18.30
st 7.00 - 14.30
čt 8.00 - 12.30 13.30 - 18.00
7.00–12.00  

Dárkové poukázky

dárkové poukázky

Zapoměli jsme na výročí, narozeniny, svátek nebo jinou významnou příležitost a nebo chce te jen někoho potěšit ? V naší ambulanci můžete zakoupit dárkovou poukázku na ošetření.

Atopický ekzém

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla hendrerit elit a tellus malesuada varius. Nunc ullamcorper felis ut orci porttitor auctor.

Více ...

Program redukce tělesné hmotnosti - medidiet

program redukce tělesné hmotnosti - medidiet

V rámci naší ordinace nabízíme profesionální a vysoce odborný přístup k redukci tělesné hmotnosti, který vychází z detailní znalosti této problematiky a staví na mnohaleté osobní zkušenosti pod vedením lékaře (odborného garanta) a výživové poradkyně, kteří se v dané problematice trvale vzdělávají a sledují domácí i zahraniční trendy.

Metoda KetoDiety

Základní myšlenka bílkovinových diet je založena na předpokladu, že organismus musí přednostně hubnout na úkor zásobního tuku a nikoliv na úkor bílkovin z vlastní svalové tkáně.

Ale jak toto zařídit?Redukce hmotnosti (Dermaesthetic, MUDr. Hana Šulcová, MBA)

Přísunem dostatečného množství kvalitních bílkovin za současného omezení sacharidů se organismus zcela přirozenou cestou dostává do tzv. ketózy (odtud pramení také označení bílkovinných diet jako „ketogenní“).

Ketóza tedy redukuje tělesnou hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což je objektivizovatelné měřením na bioimpedanční váze. Organismus dostane hyperproteinovou a přísně nízkokalorickou stravu s dostatkem zeleniny a tím se dostane do stavu půstu bez pocitu hladu. Jde tedy o hladovku bez vědomí pacienta a nepřijemných vedlejších projevů.

Oproti prostým nízkoenergetickým dietám, zde dochází ke změně pořadí mobilizace energetických rezerv:

Sacharidy (glykogen) - mastné kyseliny (tuková tkáň) - bílkoviny (svalová tkáň).

Tento vskutku revoluční způsob hubnutí však má své indikace i kontraindikace, které je třeba bezpodmínečně dodržovat. Vedle nadváhy a obezity, jsou hlavními indikacemi bílkovinné diety také vysoká hladina krevních tuků (s vynikajícími výsledky na snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů), vysoký krevní tlak, cukrovka II. typu (léčená dietou nebo „prášky“, nikoliv ta, kdy si pacient musí „píchat“ inzulín) a další.

Více informací získáte v naší ordinaci.

Vitamin c – infuzní terapie nejen pro nastartování imunity

vitamin c – infuzní terapie nejen pro nastartování imunity

 • Klinicky prokázané pozitivní účinky na organismus
 • Výrazné posílení imunitního systému
 • Účinná prevence zdraví
 • Rychlá, jednoduchá a nenáročná aplikaceNásobně vyšší a účinnější koncentrace, než je možné docílit potravou
 • Pozitivní léčivé účinky při léčbě infekcí, rakoviny a dalších onemocnění a poruch
 • Prevence při únavě, stresu či fyzické zátěži
 • Vhodné pro všechny bez omezení
 • Máme výsledky i u problémů s vlasy

Vitamín C je silný antioxidant, který je velmi důležitý pro normální průběh našeho organismu s prokázanými pozitivními účinky na náš imunitní systém. Lidský organismus si jej však nedokáže vytvořit a je tak odkázaný na jeho příjem v určitých potravinách, především v ovoci a zelenině. Tento příjem je určitě důležitý, avšak většinou nedostačující.

Při jakékoliv zvýšené psychické či fyzické zátěži, stresu, při onemocněních nebo při akutních a chronických zánětlivých či nádorových onemocněních dochází ke značnému zvýšení spotřeby tohoto vitamínu. Nitrožilním podáním lze tuto spotřebu efektivně kompenzovat, protože vitamín C tak může dosáhnout mnohem vyšší, tedy potřebné úrovně v krvi, čehož podáním ústy nelze docílit. Preventivní podávání vitamín C infuzní cestou pak výrazně posiluje imunitní systém našeho těla. Jedná se o prevenci zdraví, která je bez bolesti, bez námahy a zabere pouze půl hodiny u čtení časopisu či odpočinku.

Význam vitaminu C pro organismus

Vitamin C - infuzní terapie (Dermaesthetic MUDr. Hana Šulcová, MBA)

Vitamin C neboli kyselina askorbová má pro člověka životně zásadní význam. Je silný antioxidant a je důležitý pro normální průběh biochemických reakcí, např. podporuje detoxikační reakce v játrech, tvorbu kolagenu, vstřebávání železa, metabolizmus tuků, atd. Vitamin C plní zejména antioxidační roli při oxidativním stresu, který vzniká díky každodennímu stresu, ze znečištěného ovzduší, ze špatné životosprávy apod. Vitamin Cpředevším také podporuje celkovou imunitu. Ve farmakologických dávkách má pak protinádorový účinek. Nedostatek vitaminu C se projevuje především srdečně-cévním i obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy. I jeho méně výrazný nedostatek představuje rizikový faktor vzniku chronických zánětlivých a onkologických onemocnění. 

Proč infuzní aplikace

Vyšší než fyziologické koncentrace vitaminu C nelze dosáhnout při podání vitaminu C ústy či běžnou potravou díky omezeným transport

ním možnostem ve střevě. Takto lze docílit v krvi jen nízké koncentracevitaminu C, která postačuje k zajištění pouze běžným (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinkůvitaminu C je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné dokázat pouze při jeho nitrožilním podání. Nitrožilně lze podat i nárazové vysoké, gramové dávky. Vitamínem C se nelze předávkovat. Jeho metabolity, tedy co tělo nespotřebuje, jsou vylučovány (převážně močí). Pozitivní vliv podávání vysokých dávek vitaminu C jako léčba pro pacienty s rakovinou byl studován již od roku 1970, skotský chirurg Ewan Cameron ve spolupráci s nositelem Nobelovy ceny chemikem Linusem Paulinge

m studoval přínos C-vitamínové terapie v klinických studiích u pacientů s rakovinou mezi lety 1970 a 1980. Průzkumy zdravotníků a klinické stu

die v posledních letech ukázaly, že vysoké dávky vitaminu C jsou často efektivně podávány pacientům při léčbě infekcí, únavě nebo rakovině (včetně rakoviny prsu).

Průběh zákroku

Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy jednoduchým vpichem, a postupným odkapáváním vitamínu C v jeho tekuté formě. Celá terapie trvá 30 až 45 minut při čtení časopisu nebo při relaxaci. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti bez žádného omezení. Vitamínová terapie je využívána jednak jako prevence a jednak jako léčivá terapie při onemocněních nebo při fyzické či psychické zátěži. Doporučené dávkování: Prevence: 1 až 4 infuze v dávkování po týdnu. Preventivní kůry jsou v závislosti na životním stylu doporučovány kdykoliv v průběhu celého roku, ale především pak v obdobích se zvýšeným výskytem onemocnění jako je podzim či jaro. Terapie při onemocněních: 1 infuze v dávkování 2 až 3x týdně po dobu 1 až 3 měsíců, podle závažnosti onemocnění.

U koho je tato metoda vhodná?

Neboť vitamín C působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému, je vhodný pro všechny. Zejména pak pro každého, kdo má zvýšenou spotřebu vitaminu C, tedy pro ty, kdo trpí únavou či sníženou schopností koncentrace, silnou tvorbou vrásek, kdo má stres, psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu), psychické poruchy, opakované infekce (chřipky, angíny, rýmu, kašel, záněty plic atd.), alergie, metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka), křečové žíly, křehkost cév, revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů, autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba atd.) nebo nádorová onemocnění (v jakémkoli stádiu). Stejně tak je vhodný pro ty, kteří se delší dobu stravují nevyváženě, kouří, žijí ve stresu, také pro starší 65 let.

Cenu za jedno sezení najdete v ceníku

Botuloxin - léčba vrásek a omlazení pokožky

botuloxin - léčba vrásek a omlazení pokožky

Botulotoxin se používá v medicíně jako léčebný prostředek

V estetické dermatologii se roztok Botulotoxinu typu A, v kosmetické formě ve velké míře využívá k odstranění mimických vrásek, zejména mezi obočím u kořene nosu, v okolí očí zejména u zevních očních koutků a na čele. Dá se použít i na některé typy vrásek na krku. Dokáže odstranit i pomerančovou kůži na bradě, zvedá koutky úst, snižuje linii úsměvu, který odhaluje dásně. Umí odstranit i nadměrné pocení, zejména podpaží či dlaní. Vůči botulotoxinu vzniklo mnoho předsudků díky špatné terminologii veřejnosti a neodborné aplikaci. 

Účinky Botuloxinu

 • Omlazuje pokožku, která je pak viditelně uvolněnější
 • Odstraňuje nebo výrazně snižuje intenzitu vrásek
 • Velmi rychlý ambulantní zákrok 
 • Bez nutnosti chirurgického řešení a anestezie
 • Bez nutnosti rekonvalescence
 • Opakováním se účinek prodlužuje

Nejčastější použití a místa aplikace

 • Botox se používá k odstranění mimických vrásek. Nejčastější aplikací je odstranění vodorovných vrásek na čele
 • Dalším žádaným místem úpravy je tzv. glabela, tedy vráska mezi obočím u kořene nosu, která se výrazně objevuje při zamračení
 • Vrásky v okolí očí, zejména u zevních očních koutků. Mezi příčiny těchto vrásek patří hlavně věk a působení slunečního záření
 • Botulotoxin lze použít i na některé typy vrásek na krku
 • Dokáže odstranit i pomerančovou kůži na bradě
 • V oblasti úst se botulotoxin používá při zvýšené kontrakci horního rtu a umí zvednout pokleslé koutky úst
 • Botulotoxin lze úspěšně využít také k úpravám některých drobných asymetrií obličeje, umí snížit linii úsměvu, který odhaluje dásně
 • Na těle je pak hojně využíván také k odstranění nadměrné pocení, zejména podpaží či dlaní

Jak funguje

Kosmetická forma Botulotoxinu typu A užívaná v estetické medicíně je asi 1000x zředěná netoxická látka. Samotný účinek spočívá v uvolnění svalu, který působí přímo na příčinu vrásek, tedy na svalovou činnost. Aplikací velmi malé dávky botulotoxinu do svalu se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení vrásky a nežádoucí mimiky, tím se také zamezí dalšímu prohlubování vrásek. Časem ale účinek ustupuje a dochází k opětovné inervaci svalu. Účinek je tedy reverzibilní, není nastálo.

Průběh ošetření

Jedná se o ambulantní zákrok, trvající několik minut. Vlastní aplikace zabere 5 - 10 minut. Aplikuje tenkou jehlou (tzv. inzulinkou) pod kůži do příslušné oblasti. Samotné injekční podání není výrazně bolestivé, dalo by se přirovnat ke štípnutí, lze však provést i v místním znecitlivění. Ihned po zákroku může být kůže v místě vpichu malinko zarudlá, toto zarudnutí však po několika minutách zmizí. Ihned po zákroku se lze vrátit do běžného života.

Pro koho je zákrok vhodný

Botulotoxin je vhodný pro ženy i muže od 18 do 65 let. Přesto, že studie nebo sledování o škodlivosti na plod neexistují, není vhodný při těhotenství ani pro kojící ženy.

Výsledek aplikace

Botulotoxin funguje stejně u žen i mužů. Úplný výsledek se projeví za 3 až 6 dní. Pokožka je pak viditelně uvolněnější, vrásky buď mizí, nebo jsou méně hluboké.

Jak dlouho výsledek vydrží

Účinky botulotoxinu po první aplikaci odezní zhruba po 3 až 6 měsících. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervových vláken. Při dalších aplikacích může vydržet i 9 až 12 měsíců. Čím častěji se látka aplikuje, tím déle účinek vydrží.

 • 1
 • 2

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (ortopediesouckova.com)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz (Ortopedie MUDr.Marie Součková).